ZNAKOWANIE

Znakowanie upominku reklamowego jest niezbędne, aby spełniał on w pełni swoją funkcję. Trwały logotyp na gadżecie gwarantuje skuteczną formę reklamy na lata!

Dla wygody naszych Klientów świadczymy kompleksowe usługi, a więc także usługę znakowania. Znakujemy zarówno towar własny jak i powierzony.

Dostępne metody nanoszenia logotypów:

Nasza nowoczesna drukarnia specjalizuje się w nadrukach farbami na wszelkiego rodzaju materiałach takich jak plastik, metal, drewno, guma, tkanina, szkło itp. Zespół doświadczonych drukarzy oraz profesjonalny sprzęt spełni Państwa oczekiwania w zakresie niezawodnej i niedrogiej drukarni. Nadruki wykonujemy na naszych artykułach katalogowych oraz towarach powierzonych. Gwarantujemy wysoką jakość wykonywanych prac oraz terminowość. Posiadając nowocześnie wyposażoną drukarnię, jesteśmy w stanie zapewnić naszym Klientom kompleksową obsługę całego procesu druku, poczynając od opracowania projektu graficznego, jego składu komputerowego, przygotowania klisz i matryc, aż po sam druk. Zaplecze produkcyjne, którym dysponujemy, pozwala nam zapewnić konkurencyjne ceny, co jest niewątpliwie naszym atutem.

aikon

Tampodruk

Metoda tampodruku polega na nakładaniu trwałej farby drukarskiej za pomocą miękkiego, gładkiego stempla zwanego tamponem na znakowany artykuł reklamowy. Oprócz farby i tamponu potrzebna jest także specjalna maszyna (tzw. tamponiarka) i matryca, czyli metalowa płytka z wyrytym lub wytrawionym wzorem.

Zalety tampodruku:

Uniwersalność
Technika ta, dzięki możliwości stosowania tamponów o różnym kształcie umożliwia znakowanie także nierównych i nieregularnych powierzchni.

Szerokie zastosowanie
Dzięki dobraniu odpowiedniej farby jesteśmy w stanie drukować na wielu podłożach m.in.: tworzywach sztucznych, szkle, plastiku, metalu, drewnie.

Szybkość
Ze względu na prostotę techniki tampodruku możliwe jest znakowanie dużej ilości artykułów reklamowych w krótkim czasie, co znacznie zmniejsza czas realizacji zamówień.

Dokładność i precyzja
Tampodruk idealnie sprawdza się przy znakowaniu niewielkich przedmiotów np. długopisów, breloków, linijek. Logotypy, pomimo małych rozmiarów pozostają bardzo dokładne, czytelne i wyraźne.

Cena
Niska cena tampodruku sprawia, że jest to bardzo popularna metoda zarówno przy znakowaniu niewielu jak i dużej ilości artykułów promocyjnych.

aikon

Sitodruk

Technika sitodruku ma bardzo długą historię - wywodzi się z tzw. malowania szablonowego, znanego już w czasach starożytnych. W metodzie tej kluczowym urządzeniem jest sito. Część oczek w sicie jest zasklepiona, natomiast wolne oczka tworzą matrycę. Podczas drukowania gęsta, mazista farba jest rozprowadzana na całej powierzchni siatki za pomocą rakla. Przeciska się ona jednak tylko przez wolne oczka bezpośrednio na znakowany artykuł reklamowy. W ten sposób powstaje efektowny nadruk reklamowy.

Zalety sitodruku:

Szerokie zastosowanie
Sitodruk jest stosowany na wielu typach tkanin: bawełnie, dzianinach, a także tworzywach sztucznych, drewnie. Za jego pomocą może być więc znakowana odzież, torby, parasole, czapki, gadżety plastikowe, drewniane i skórzane.

Trwałość
W technice sitodruku stosujemy bardzo wytrzymałe farby drukarskie - są odporne m.in. na wilgoć, promieniowanie UV, uszkodzenia mechaniczne, pranie.

Nasycenie barw
W sitodruku stosuje się dużą ilość farby, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie bardzo wyrazistych, w pełni nasyconych barw.

Uniwersalność
Sitodruk może być wykonany zarówno na powierzchniach płaskich jak i cylindrycznych.

aikon

Grawer laserowy

Grawerowanie laserowe to metoda znakowania wykorzystująca wiązkę laserową. Sterowana komputerowo wiązka promieni laserowych precyzyjnie usuwa materiał z powierzchni grawerowanego przedmiotu. Posiadamy lasery typu YAG i CO2, które pozwalają na wykonanie graweru na takich materiałach jak: metal, drewno, szkło, skóra, karton, tworzywa sztuczne, laminaty grawerskie i guma stemplarska.

Zalety grawerowania laserowego:

Precyzja
Ze względu na komputerowe sterowanie wiązką laserową możliwe jest wykonanie nawet najbardziej finezyjnych logotypów na znakowanych artykułach

Powtarzalność logotypów
Laser gwarantuje, że cała partia przeznaczonych do znakowania artykułów będzie miała identyczny logotyp.

Trwałość
Grawerowanie polega na usuwaniu zewnętrznej warstwy znakowanego produktu. Wykonany logotyp nie jest więc wypukły, dlatego jest odporny na ścieranie i charakteryzuje się bardzo dużą trwałością.

Czystość wykonania
Grawerowanie laserowe nie wymaga bezpośredniego kontaktu ze znakowanym przedmiotem. Dodatkowo, przy tej technice powstaje bardzo niewiele odpadów.

Szybkość znakowania
Lasery charakteryzują się dużą wydajnością. Dzięki temu możemy znakować bardzo duże ilości artykułów w krótkim czasie.

Powierzchnia znakowania
Grawerowanie laserowe pozwala nanosić zarówno bardzo małe jak i bardzo duże logotypy, nawet o wymiarach do 432x726mm.

aikon

Haft komputerowy

Haft to jeden z najstarszych sposobów zdobienia przedmiotów. Następca ręcznego haftu - haft komputerowy jest dziś powszechnie stosowany do znakowania upominków reklamowych.

Nasza pracownia hafciarska dysponuje trzema zaawansowanymi technicznie automatami do haftu. Do wykonywania wzorów posiadamy specjalną maszynę jednogłowicową, co znacznie skraca czas oczekiwania zarówno na przeszycia próbne jak i gotowe znakowanie. Wykonujemy także haft w technice 3D.

Zalety haftu komputerowego:

Trwałość
Haft komputerowy to niezwykle trwały sposób znakowania. Jest on odporny na uszkodzenia mechaniczne, można go m.in. prać i prasować.

Dokładność
Podczas haftu do sterowania igłą używany jest komputer, co sprawia, że wszystkie przeszycia są wykonywane bardzo precyzyjnie. Technikę tę cechuje więc wysoka powtarzalność wykonywanych logotypów.

Estetyka
Nasze maszyny pozwalają na haftowanie wielobarwnych, skomplikowanych wzorów. Dzięki haftowi w technice 3D można uzyskać bardzo efektowne, wypukłe logotypy.

Jakość
Do wykonywania haftów używamy tylko najlepszej jakości nici niemieckiej firmy Madeira.

Szerokie zastosowanie
Za pomocą haftu komputerowego można znakować wiele rodzajów upominków reklamowych, m.in. czapki, koszulki, koce, ręczniki, plecaki, torby i wiele innych.

aikon

Termotransfer

Termotransfer to technika znakowania polegająca na termicznym wgrzaniu logotypu dany w materiał. Na początku, na specjalnym papierze transferowym przygotowywany jest logotyp, który następnie jest przenoszony na znakowaną powierzchnię przy użyciu prasy termicznej wytwarzającej wysoką temperaturę - około 150 °C.

Zalety termotransferu:

Czystość krawędzi nadruku
Termotransfer zapewnia wysokie wysycenie kolorów, dzięki czemu nanoszone nadruki mają czyste i wyraźne krawędzie.

Nadruki wielokolorowe
Technika ta umożliwia wykonywanie nadruków wielokolorowych, na co nie pozwalaja tradycyjne techniki sitodruku. Obraz odznacza się bardzo wysoką wiernością kolorów.

Trwałość
Wykorzystywanie termicznego wgrzewania materiału transferowego powoduje, że nadruk jest trwały przez lata.

Precyzja
Ze względu na wysoką jakość i czystość krawędzi nadruku metoda ta umożliwia precyzyjne i estetyczne nanoszenie logotypów. Termotransfer pozwala nawet na znakowanie artykułów promocyjnych zdjęciami w wysokiej rozdzielczości.

Cena
Technologia ta jest atrakcyjna cenowo, zarówno na pojedynczych egzemplarzach, jak w przypadku krótkich serii.